Metoda MAG
Kursy spawania organizowane przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Toruniu są pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników kursu do egzaminu końcowego IS -P/T-FW-1-135 według wytycznych Instytutu Spawalnictwa W-07/IS-17.
Słuchacz w czasie szkolenia zdobywa umiejętności pozwalające na przygotowywanie stali do spawania i dobór odpowiednich materiałów dodatkowych, czytanie prostych rysunków konstrukcyjnych i instrukcji technologicznych spawania, odróżnianie podstawowych niezgodności spawalniczych (wady złączy spawanych) i usuwanie ich, oszczędne gospodarowanie materiałami, energią i sprzętem, obsługa urządzeń spawalniczych oraz dobieranie parametrów spawania, wykonywanie spoin pachwinowych blach i rur w różnych pozycjach , ocena jakości wykonanych złączy.
Po zdaniu egzaminu końcowego uczestnik kursu uzyskuje uprawnienia do wykonania spoin pachwinowych blach i rur metodą MAG {135 } zgodnie z obowiązującymi Przepisami i aktualnymi normami dotyczącymi przeprowadzenia egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy.
Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG obejmuje 25 jednostek szkoleniowych wykładów teoretycznych i 120 jednostek szkoleniowych ćwiczeń praktycznych
Na kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi mogą zostać przyjęci kandydaci, którzy:
- ukończyli co najmniej szkołę podstawową lub zawodową
- ukończyli 18 rok życia
- posiadają zdolność do wykonania zawodu spawacza , potwierdzoną świadectwem lekarskim